Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

Aktualności

RUSZA NABÓR CHĘTNYCH NA NAJBLIŻSZE MOBILNOŚCI PROJEKTU

Uwaga uczniowie, od dziś do wtorku 19.03.2019r możecie zgłosić swoją chęć wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach projektowych, które odbędą się we Włoszech (05.2019), na Litwie (10.2019) oraz na Węgrzech (03.2020).

Aby się zgłosić, wypełniacie ankietę oraz przygotowujecie krótkie nagranie zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez szkołę z Węgier (do odbioru u p. Sech s.118 oraz p. Strzałkowskiej s.8).

Ankiety przynosicie, a nagrania przynosicie lub przesyłacie do koordynatorek projektu – pani Katarzyny Strzałkowskiej lub p. Justyny Sech.

Czekamy z niecierpliwością, ale tylko do 19.03.2019r do godz. 12:00.


Uczniowie tworzą film przeciw przemocy.

W dniach 25 lutego – 1 marca gościliśmy w naszej szkole międzynarodową grupę uczniów i nauczycieli z Włoch, Turcji, Litwy i Węgier w ramach realizowanego przez szkołę projektu unijnego Erasmus+ „Teens Against Bullying” („Nastolatki przeciw przemocy”). Za organizację spotkania odpowiedzialne były panie: Katarzyna Strzałkowska, Justyna Sech oraz Anna Jarzewicz-Zawisza.

Cały tydzień wypełniony był ciekawymi spotkaniami i zajęciami. Już pierwszego dnia Grupa projektowa wzięła udział w warsztatach scenopisarstwa prowadzonych przez znanego legnickiego aktora i pasjonata scenopisarstwa  –  Pana Pawła Palcata, podczas których dowiedzieli się jak powinno tworzyć się niepowtarzalne scenariusze i jak zaciekawić widza.

Kolejne dni również obfitowały w liczne lekcje i warsztaty. Były to m.in. zajęcia poszerzające zakres słownictwa z języka angielskiego (prowadzone przez p. Joannę Buko), warsztaty edukacji filmowej (prowadzone przez p. Ewę Trochanowską) oraz lekcja podstaw języka polskiego (prowadzona przez panią Beatę Siek).

Uczniowie goszczący w VII LO zostali także zaproszeni na spotkanie w Urzędzie Miasta, gdzie z Prezydentem Legnicy, Panem Tadeuszem Krzakowskim omówili cele i założenia projektu oraz rozmawiali o zasadach funkcjonowania Samorządu.

Drużyna „Teens Against Bullying” zwiedziła również Galerię Sztuki Filmowej „Movie Gate” we Wrocławiu – jedyne takie miejsce w Europie z oryginalnymi rekwizytami  z Hollywood. Razem odkrywaliśmy świat filmu, nauki i historii w ponad 50 pomieszczeniach schronu z II Wojny Światowej.  Z kolei zwiedzanie Legnicy i Wrocławia przybliżyło naszym gościom polskie tradycje i obyczaje oraz przyczyniło się do poszerzenia ich wiedzy z zakresu polskiego dziedzictwa kulturowego.

Poza wieloma atrakcjami, uczniowie pracowali ciężko, tworząc scenariusze do 3 odcinków filmu, który zostanie nagrany na przestrzeni kilkunastu najbliższych miesięcy podczas spotkań w krajach partnerskich.

Jesteśmy głęboko przekonani, że cały trud i wysiłek włożony w przygotowanie i realizację spotkania przyczyni się do owocnej współpracy przez najbliższe miesiące. Między uczniami wywiązała się ogromna więź, która pokazuje, że można pokonać różnice kulturowe i która na pewno zaowocuje wspaniałymi przyjaźniami.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-07-23 14:02przez:
Opublikowano:2021-07-23 14:02przez:
Podmiot udostępniający: VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
Odwiedziny:1106

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.