Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

Partnerzy

WĘGRY

Na Węgrzech współpracujemy ze szkołą o niezwykle długiej nazwie Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma w której uczy się równie dużo uczniów, bo aż 1400. Szkołą ta istnieje od 1962 roku. Początkowo była typową szkołą techniczną, obecnie uczniowie uczą się na takich kierunkach jak: bezpieczeństwo publiczne, obrona narodowa, sport, technologie informacyjne, ale także budowa maszyn, elektrotechnika i transport oraz na kierunkach zawodowych: spawalnictwo, mechanika przemysłowa, mechanik metalowy, elektryk, blacharz i malarz samochodowy. Szkoła znajduje się w malowniczym miasteczku Kaposvar na południe od Jeziora Balaton.

LITWA

Litewska szkoła Klaipėdos Prano Mašioto progimnazja na Kłajpedzie to tak naprawdę katolicki zespół szkół, który od 20 lat łączy w swoich murach zarówno klasy szkoły podstawowej jak i szkoły średniej. Uczęszcza tam ponad 600 uczniów, którzy uczą się na kierunkach ogólnokształcących.

 

TURCJA

Szkoła, z którą współpracujemy w Turcji to Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi w Tuzli, dzielnicy Stambułu. Jest to szkoła techniczno-zawodowa, w której uczniowie uczą się na kierunkach związanych z żeglugą. Począwszy od budowania statków, przez inżynierię, aż po nawigację.

 

WŁOCHY

We Włoszech współpracujemy ze szkołą Istituto d’Istruzione Secondaria Superiore

„Cataldo Agostinelli”, w której uczniowie uczą się na kierunkach ogólnych: humanistycznych oraz matemetyczno-przyrodniczych oraz technicznych, gdzie zgłębiają wiedzę z zakresu biznesu, informatyki, ale także gastronomii, turystyki i służb socjalnych. Szkoła znajduje się w miejscowości Ceglie Massapica na południu Włoch.

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-07-23 14:05przez:
Opublikowano:2021-07-23 14:05przez:
Podmiot udostępniający: VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
Odwiedziny:919

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.