Aktualności

RUSZA NABÓR CHĘTNYCH NA NAJBLIŻSZE MOBILNOŚCI PROJEKTU

Uwaga uczniowie, od dziś do wtorku 19.03.2019r możecie zgłosić swoją chęć wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach projektowych, które odbędą się we Włoszech (05.2019), na Litwie (10.2019) oraz na Węgrzech (03.2020).

Aby się zgłosić, wypełniacie ankietę oraz przygotowujecie krótkie nagranie zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez szkołę z Węgier (do odbioru u p. Sech s.118 oraz p. Strzałkowskiej s.8).

Ankiety przynosicie, a nagrania przynosicie lub przesyłacie do koordynatorek projektu – pani Katarzyny Strzałkowskiej lub p. Justyny Sech.

Czekamy z niecierpliwością, ale tylko do 19.03.2019r do godz. 12:00.


Uczniowie tworzą film przeciw przemocy.

W dniach 25 lutego – 1 marca gościliśmy w naszej szkole międzynarodową grupę uczniów i nauczycieli z Włoch, Turcji, Litwy i Węgier w ramach realizowanego przez szkołę projektu unijnego Erasmus+ „Teens Against Bullying” („Nastolatki przeciw przemocy”). Za organizację spotkania odpowiedzialne były panie: Katarzyna Strzałkowska, Justyna Sech oraz Anna Jarzewicz-Zawisza.

Cały tydzień wypełniony był ciekawymi spotkaniami i zajęciami. Już pierwszego dnia Grupa projektowa wzięła udział w warsztatach scenopisarstwa prowadzonych przez znanego legnickiego aktora i pasjonata scenopisarstwa  –  Pana Pawła Palcata, podczas których dowiedzieli się jak powinno tworzyć się niepowtarzalne scenariusze i jak zaciekawić widza.

Kolejne dni również obfitowały w liczne lekcje i warsztaty. Były to m.in. zajęcia poszerzające zakres słownictwa z języka angielskiego (prowadzone przez p. Joannę Buko), warsztaty edukacji filmowej (prowadzone przez p. Ewę Trochanowską) oraz lekcja podstaw języka polskiego (prowadzona przez panią Beatę Siek).

Uczniowie goszczący w VII LO zostali także zaproszeni na spotkanie w Urzędzie Miasta, gdzie z Prezydentem Legnicy, Panem Tadeuszem Krzakowskim omówili cele i założenia projektu oraz rozmawiali o zasadach funkcjonowania Samorządu.

Drużyna „Teens Against Bullying” zwiedziła również Galerię Sztuki Filmowej „Movie Gate” we Wrocławiu – jedyne takie miejsce w Europie z oryginalnymi rekwizytami  z Hollywood. Razem odkrywaliśmy świat filmu, nauki i historii w ponad 50 pomieszczeniach schronu z II Wojny Światowej.  Z kolei zwiedzanie Legnicy i Wrocławia przybliżyło naszym gościom polskie tradycje i obyczaje oraz przyczyniło się do poszerzenia ich wiedzy z zakresu polskiego dziedzictwa kulturowego.

Poza wieloma atrakcjami, uczniowie pracowali ciężko, tworząc scenariusze do 3 odcinków filmu, który zostanie nagrany na przestrzeni kilkunastu najbliższych miesięcy podczas spotkań w krajach partnerskich.

Jesteśmy głęboko przekonani, że cały trud i wysiłek włożony w przygotowanie i realizację spotkania przyczyni się do owocnej współpracy przez najbliższe miesiące. Między uczniami wywiązała się ogromna więź, która pokazuje, że można pokonać różnice kulturowe i która na pewno zaowocuje wspaniałymi przyjaźniami.

 


UWAGA KONKURS

Zapraszamy was do wzięcia udziału w etapie szkolnym konkursu na logo projektu.

Najlepsze logo w szkole zostanie wybrane poprzez głosowanie na szkolnej stronie facebook i przejdzie do kolejnego etapu, gdzie będzie rywalizować  z propozycjami wyłonionymi w szkołach partnerskich. (Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj)  /kliknięcie na słowo tutaj powinno przenieść do przydatnych plików/

Swoje prace przynoście do sali nr 8 lub 118, czekają na was pani Katarzyna Strzałkowska i pani Justyna Sech.

Czekamy na wasze projekty logo do 5.12.2018.


 

EDUKACJA NA MIARĘ XXI WIEKU – ERASMUS PLUS

WSPÓŁPRACUJEMY ZE SZKOŁAMI W TURCJI, WE WŁOSZECH, NA LITWIE I NA WĘGRZECH

W bieżącym roku szkolnym uczniowie VII LO rozpoczną międzynarodową współpracę z partnerskimi szkołami z innych krajów, uczestnicząc w programie Erasmus+, a to za sprawą złożonego przez nas w marcu wniosku, który został pozytywnie zweryfikowany i zatwierdzony do realizacji. Maksymalna kwota dofinansowania, przyznana do realizacji całego projektu wynosi 113.400€, a maksymalna kwota dofinansowania przyznana dla naszej szkoły to 27.480€. Nr projektu 2018-1-PL-01-KA229-051023_1. Projekt realizowany jest w ramach akcji 2 sektora Edukacja Szkolna – Partnerstwa Strategiczne, Współpraca Szkół.

Projekt realizowany jest pod hasłem „Teens Against Bullying” (Nastolatki Przeciw Przemocy). Realizowany będzie do 31 sierpnia 2020r. we współpracy ze szkołami:

w Turcji (Piri Reis Meleski ve Teknik Andalou Lisesi),

na Litwie (Klaipedos Prano Masioto Progimnazja),

we Włoszech (Ististuto d’Istruzione Secondaria Superiore „Cataldo Agostinelli”),

na Węgrzech (Kaposvari SZC Eotvos Lorand Muszaki Szakgimnazjuma, Szakkozepiskolaja es Kollegiuma),

 

Wszyscy wymienieni partnerzy to szkoły średnie, w których uczą się uczniowie w wieku 15-19 lat.

Zadaniem projektu jest przede wszystkim:

– przeciwdziałanie agresji i przemocy wśród nastolatków;

– wykorzystywanie i szerzenie idei prewencji rówieśniczej jako skutecznego narzędzia wychowawczo – profilaktycznego,

– popularyzowanie  niezależnego uczenia się i kreatywności wśród uczniów,

– rozwój praktycznych umiejętności: pracy w grupie, dzielenia się doświadczeniem, empatii , stawania się aktywnym obywatelem Unii Europejskiej,

– zwiększenie umiejętności w zakresie TiK,

– poszerzenie kompetencji językowych uczestników,

– zapoznanie z kulturą krajów partnerskich.