Partnerzy

 

WĘGRY

Na Węgrzech współpracujemy ze szkołą o niezwykle długiej nazwie Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma w której uczy się równie dużo uczniów, bo aż 1400. Szkołą ta istnieje od 1962 roku. Początkowo była typową szkołą techniczną, obecnie uczniowie uczą się na takich kierunkach jak:  bezpieczeństwo publiczne, obrona narodowa, sport, technologie informacyjne, ale także budowa maszyn, elektrotechnika i transport oraz na kierunkach zawodowych: spawalnictwo, mechanika przemysłowa, mechanik metalowy, elektryk, blacharz i malarz samochodowy.  Szkoła znajduje się w malowniczym miasteczku Kaposvar na południe od Jeziora Balaton.

 

Na stronie projektu znajdziecie więcej informacji o szkole i miasteczku oraz galerię zdjęć.

 

LITWA

Litewska szkoła Klaipėdos Prano Mašioto progimnazja na Kłajpedzie to tak naprawdę katolicki zespół szkół, który od 20 lat łączy w swoich murach zarówno klasy szkoły podstawowej jak i  szkoły średniej. Uczęszcza tam ponad 600 uczniów, którzy uczą się na kierunkach ogólnokształcących.

Na stronie projektu znajdziecie więcej informacji o szkole i mieście oraz galerię zdjęć.

 

TURCJA

Szkoła, z którą współpracujemy w Turcji to Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi w Tuzli, dzielnicy Stambułu. Jest to szkoła techniczno-zawodowa, w której uczniowie uczą się na kierunkach związanych z żeglugą. Począwszy od budowania statków, przez inżynierię, aż po nawigację.

Na stronie projektu znajdziecie więcej informacji o szkole i mieście oraz galerię zdjęć.

 

 

WŁOCHY

We Włoszech współpracujemy ze szkołą Istituto d’Istruzione Secondaria Superiore

„Cataldo Agostinelli”, w której uczniowie uczą się na kierunkach ogólnych: humanistycznych oraz matemetyczno-przyrodniczych oraz technicznych, gdzie zgłębiają wiedzę z zakresu biznesu, informatyki, ale także gastronomii, turystyki i służb socjalnych. Szkoła znajduje się w miejscowości Ceglie Massapica na południu Włoch.

Na stronie projektu znajdziecie więcej informacji o szkole i miasteczku oraz galerię zdjęć.