Jesteś tutaj:

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w który zaangażowali się uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul.Radosnej w Legnicy za nami.

Czytaj więcej o: 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w który zaangażowali się uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul.Radosnej w Legnicy za nami.

Dzięki zaangażowaniu się w 27 Finał uczniów naszej szkoły, a było ich blisko 60 ,po raz kolejny odnieśliśmy sukces na rzecz pomocy potrzebującym . W tym roku Orkiestra gra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zbierane będą środki na sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Czytaj więcej „27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w który zaangażowali się uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul.Radosnej w Legnicy za nami.”

VII Liceum Ogólnokształcące w dniu 8 stycznia br.gościło Sztab 27 Finału WOŚP ,którzy szkolili wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Legniccy” Sztabowcy” przeszkolili wolontariuszy, w tym również najliczniejszą, bo ponad 50 osobową grupę wolontariuszy z VII Liceum Ogólnokształcącego ,w związku z nadchodzącym XXVII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę tj.13 stycznia 2019 roku, a nad bezpieczeństwem kwestujących, będą czuwać także policjanci. Organizatorzy podczas szkolenia wyjaśniali wolontariuszom, jak zachować się bezpiecznie w sytuacjach zagrożenia.

 

Czytaj więcej „VII Liceum Ogólnokształcące w dniu 8 stycznia br.gościło Sztab 27 Finału WOŚP ,którzy szkolili wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.”

KULTURALIA… SPOTKANIE Z JACKIEM DEWÓDZKIM WOKALISTĄ KULTOWEGO ZESPOŁU ,,DŻEM”

Czytaj więcej o: KULTURALIA… SPOTKANIE Z JACKIEM DEWÓDZKIM WOKALISTĄ KULTOWEGO ZESPOŁU ,,DŻEM”

11 stycznia 2019r.  uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Agnieszki Chrobak – Malińskiej oraz Pani Beaty Siek uczestniczyli w spotkaniu ze znanym muzykiem – Jackiem Dewódzkim, który w latach 1994 – 2001 był wokalistą legendarnego zespołu  Dżem.  To gitarzysta, muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów dla takich zespołów jak: Dżem, Big Cyc, Patchwork, Revolucja. Współpracował też z zespołami: Oddział Zamknięty, Gang Olsena, Martyna Jakubowicz, Siódma Trąba, Wawele, Kaja Karaplios, Brathanki, Yednoo.

Czytaj więcej „KULTURALIA… SPOTKANIE Z JACKIEM DEWÓDZKIM WOKALISTĄ KULTOWEGO ZESPOŁU ,,DŻEM””

TEMPUS FUGIT… CZAS UCIEKA!!! BYŁA STUDNIÓWKA… MATURA CZEKA!!!

Czytaj więcej o: TEMPUS FUGIT… CZAS UCIEKA!!! BYŁA STUDNIÓWKA… MATURA CZEKA!!!

5 stycznia 2019r. maturzyści z VII Liceum Ogólnokształcącego bawili się na balu w sali  Kopcza przy ulicy Kawaleryjskiej. Tradycyjnie rozpoczęliśmy polonezem, po czym Pani Dyrektor Iwona Gorczyca – przy symbolicznej lampce szampana – życzyła uczniom wspaniałej zabawy i jeszcze lepszych wyników matur.

Czytaj więcej „TEMPUS FUGIT… CZAS UCIEKA!!! BYŁA STUDNIÓWKA… MATURA CZEKA!!!”

Góra Grosza w VII LO na Radosnej.

W bieżącym roku szkolnym przeznaczyliśmy na zbiórkę grosików dwa dni.Jeden w starym roku 2018 tj.13 grudnia, a drugi u progu Nowego tj.3 stycznia 2019.Czego się nie robi dla dzieci ,szczególnie tych ,które nie mają własnych domów.Cieszymy się ,że możemy pomóc.Udało się nam zebrać kwotę wyższą niż w ubiegłym roku. Zebraliśmy 211,27 złotych .

Czytaj więcej „Góra Grosza w VII LO na Radosnej.”

Zbiórka żywności Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu

Czytaj więcej o: Zbiórka żywności Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu
Kochani wolontariusze!!!
Każdego roku już od XV lat Caritas Polska wspólnie z siecią marketów Biedronka organizuje zbiórkę żywności dla ubogich. W tym roku taka zbiórka miała miejsce w  piątek i sobotę tj;7 i 8 grudnia. Bardzo aktywnie w tegorocznej zbiórce uczestniczyli Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu działający przy VII Liceum Ogólnokształcącym z ul.Radosnej 17 w Legnicy.

Czytaj więcej „Zbiórka żywności Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu”

Mikołajowe czytanie w Legnickiej Bibliotece Publicznej

Czytaj więcej o: Mikołajowe czytanie w Legnickiej Bibliotece Publicznej

20 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 2cd LO i 1c LO z VII LO: Wiktoria, Julia, Filip, Konrad i Kacper spotkali się z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Legnicy na MIKOŁAJOWE CZYTANIE w Legnickiej Bibliotece Publicznej , filia nr 8 . Uczniowie przygotowali dla przedszkolaków mikołajowe wiersze i piosenkowe, a także świąteczne zagadki. Było to bardzo udane i piękne spotkanie.

Czytaj więcej „Mikołajowe czytanie w Legnickiej Bibliotece Publicznej”

Do góry