Jesteś tutaj:

Oddanie hołdu mjr Kosteckiemu

Czytaj więcej o: Oddanie hołdu mjr Kosteckiemu

CHWAŁA I CZEŚĆ BOHATEROM!!!

PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH POLEGŁYCH W SŁUŻBIE OJCZYŹNIE

                Choć żyjemy w czasach pokoju i świętujemy 100  rocznicę odzyskania niepodległości, to warto pamiętać, że na świecie nadal toczą się konflikty, w których giną nasi żołnierze, służąc Ojczyźnie.

Czytaj więcej „Oddanie hołdu mjr Kosteckiemu”

Obchody XVIII Dnia Papieskiego

Czytaj więcej o: Obchody XVIII Dnia Papieskiego

VII Liceum Ogólnokształcące z ul.Radosnej ,w szczególny sposób pragnęło zakończyć obchody XVIII Dnia Papieskiego.Przez dwa dni na terenie szkoły sprzedawane były „Kremówki Papieskie”.Akcja cieszyła się dużym uznaniem i zadowoleniem ze strony uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.Szkolne Koło wolontariatu otrzymało liczne podziękowania za wspaniały pomysł uczczenia w szkole XVIII Dnia Papieskiego.

Czytaj więcej „Obchody XVIII Dnia Papieskiego”

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY UCZESTNICZYŁA W ŚPIEWANIU HYMNU POLSKI

Czytaj więcej o: REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ  CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY UCZESTNICZYŁA   W ŚPIEWANIU HYMNU POLSKI

Jak wiele szkół w całej Polsce – włączyliśmy się w akcję bicia Rekordu dla Niepodległej – polegającej na zaangażowaniu wszystkich uczniów i pracowników szkoły w uroczyste odśpiewanie hymnu Polski w dniu 9 listopada o godzinie 1111. Akcję przygotowała i koordynowała Pani Beata Siek we współpracy z Panią Joanną Lochdańską.

Czytaj więcej „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY UCZESTNICZYŁA W ŚPIEWANIU HYMNU POLSKI”

UCZESTNICZYLIŚMY W UROCZYSTYCH OBCHODACH 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ NR 2 W LEGNICY

Czytaj więcej o: UCZESTNICZYLIŚMY W UROCZYSTYCH OBCHODACH 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ NR 2 W LEGNICY

9 listopada 2018r. delegacja uczniów z klasy wojskowej – IIA oraz policyjno – pożarniczej IC pod opieką Pani Beaty Siek uczestniczyła w uroczystości poświęconej setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowanej w Świetlicy Terapeutycznej Nr 2 przy ul. Jaworzyńskiej. Obchody uświetnił swoją obecnością Pan Prezydent Tadeusz Krzakowski.

Czytaj więcej „UCZESTNICZYLIŚMY W UROCZYSTYCH OBCHODACH 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ NR 2 W LEGNICY”

Rekord na największą ilość osób z kotylionami w barwach narodowych

Wolontariusze VII Liceum Ogólnokształcącego dla Niepodległej !!! W niecodzienny sposób Świętowali 100 -lecie Dnia Niepodległości wolontariusze, którzy włączyli się w Akcję #TeamLegnica biorąc udział w organizacji bicia rekordu na największą ilość osób z kotylionami w barwach narodowych w czasie meczu Miedź Legnica – Arka Gdynia 11.11.2018 r.

Modliliśmy się za Niepodległą

Modliliśmy się za Niepodległą
Dzisiejsza niedziela 11 listopada to szczególna niedziela dla Naszej Ojczyzny, gdyż to właśnie dziś przypada 100 Rocznica odzyskania Niepodległości.Dlatego też, w niedzielne przedpołudnie Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz młodzież VII Liceum Ogólnokształcącego zjednoczeni jako wspólnota modlili się za Naszą Ojczyznę Rzeczpospolitą Polską w Kościele pod wezwaniem Św.Wojciecha przy ul.Radosnej 21 w Legnicy. W czasie Mszy Świętej pamiętaliśmy o tych , którzy zapłacili najwyższą cenę-życie za wolność waszą i naszą.

Debata Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej o: Debata Samorządu Uczniowskiego

DEMOKRACJA W NASZEJ SZKOLE – SZKOLNA DEBATA SU

NA TEMAT RELACJI INTERPERSONALNYCH, MOŻLIWOŚCI ZMIAN I ULEPSZEŃ

                31 listopada 2018r. w szkole odbyła się debata Samorządu Uczniowskiego, którą przygotowała Pani Beata Siek we współpracy z Panią  Katarzyną Strzałkowską  oraz opiekunką SU – Panią Izabelą Lange. Uczniowie zostali zapoznani ze swoimi prawami i obowiązkami – co wynika ze statutu szkoły – otrzymali stosowne dokumenty (egzemplarz dla każdej klasy, aby umieli się na nie powoływać w uzasadnionych sytuacjach).

Czytaj więcej „Debata Samorządu Uczniowskiego”

XV Legnickie Dyktando

Czytaj więcej o: XV Legnickie Dyktando
W dniu 8 listopada 2018r. uczniowie VII LO, klasy gimnazjalnej 3a: Marcelina Orkisz, Sara Rodewald i Michał Wandycz, pod opieką p. mgr Agnieszki Chrobak- Malińskiej, reprezentowali szkołę na XV Legnickim Dyktandzie, organizowanym od lat przez Szkołę Podstawowa nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego w Legnicy.

Czytaj więcej „XV Legnickie Dyktando”

EDUKACJA NA MIARĘ XXI WIEKU – ERASMUS PLUS

Czytaj więcej o: EDUKACJA NA MIARĘ XXI WIEKU – ERASMUS PLUS

EDUKACJA NA MIARĘ XXI WIEKU – ERASMUS PLUS

WSPÓŁPRACUJEMY ZE SZKOŁAMI W TURCJI, WE WŁOSZECH, NA LITWIE I NA WĘGRZECH

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie VII LO rozpoczną międzynarodową współpracę z partnerskimi szkołami z innych krajów, uczestnicząc w programie Erasmus+, a to za sprawą złożonego przez nas w marcu wniosku, który został pozytywnie zweryfikowany i zatwierdzony do realizacji. Maksymalna kwota dofinansowania, przyznana do realizacji całego projektu wynosi 113.400€, a maksymalna kwota dofinansowania przyznana dla naszej szkoły to 27.480€. Nr projektu 2018-1-PL-01-KA229-051023_1. Projekt realizowany jest w ramach akcji 2 sektora Edukacja Szkolna – Partnerstwa Strategiczne, Współpraca Szkół.

Czytaj więcej „EDUKACJA NA MIARĘ XXI WIEKU – ERASMUS PLUS”

Do góry